איך בוחרים מזרן טוב

 
 

איכות השינה שלנו משפיעה במידה רבה על איכות החיים שלנו. חסך בשינה טובה ועמוקה גורם ללא מעט בעיות בתפקוד שלנו במהלך היום: פגיעה בכושר הריכוז, השפעה על מצב הרוח, פגיעה בתפקוד הפיזי והמנטלי ועוד. בדיוק בשל כך עלינו להשקיעה מחשבה רבה בבחירת המזרן הטוב ביותר עבורנו. במאמר הבא תוכלו ללמוד על הפרמטרים החשובים ביותר בעת בחירת מזרונים.

תמיכה מושלמת לגוף
הפרמטר החשוב ביותר שעלינו לבדוק בבואנו לבחור מזרונים הוא מידת התמיכה שהם מספקים לגופנו. מזרונים איכותיים הם מזרונים שהמבנה הארגונומי שלהם מתאים עצמו לקווי המתאר ולמשקל הגוף שלנו בעודנו ישנים. במהלך השינה המזרונים "לומדים" את צורתו הייחודית של הגוף שלנו ואת משקלו, מפזרים את לחצי הגוף בצורה האופטימלית ומאפשרים לנו לשקוע בשינה עמוקה וערבה. המזרונים האידיאליים הם מזרונים שתומכים בכל אזור בגוף שלנו באופן שווה: בראש, בכתפיים, בגב התחתון, באגן וברגליים. מזרונים שכאלו יעניקו לנו תחושת "ציפה" והרפיה מושלמת, ואנו נרגיש כאילו אנחנו ישנים על עננים.

אוורור ומניעת הזעה
פרמטר חשוב נוסף בבחירת מזרונים הוא מידת האוורור שלהם. מזרנים העשויים מבדים שאינם "מאווררים" הם מזרנים שיגרמו לנו להזעה מרובה במהלך הלילה ויפגעו באיכות השינה שלנו. ההזעה המרובה גם תפגע באסתטיות של המזרון לאורך זמן, שכן הם יספגו את הלחות והזיעה שלנו. לכן, מזרונים איכותיים הם גם מזרונים המרופדים בבדים המאפשרים אוורור תמידי ומונעים הזעה. מזרונים שכאלו לא רק שישפרו את שנתנו, הם גם ישמרו על איכותם לאורך שנים. ישנם גם מזרונים שניתן להסיר את הריפוד שלהם כדי לכבסם, וכך ניתן יהיה ליהנות מחוויית שינה נקייה ואסתטית יותר.

לישון על מזרן זוגי ולהרגיש כמו על מזרן יחיד
אחת הבעיות הנפוצות במזרונים זוגיים טמונה בעובדה שכל תזוזה בחלקו האחד של המזרן גורמת לתזוזה במזרן כולו. כפועל יוצא, התהפכויות ותזוזות של בן זוג אחד עלולות להעיר ולפגוע בשנתו של השני. לכן, כשבוחרים מזרונים חשוב מאוד לבדוק שקפיצי המזרון מבודדים, ושהתנועות בצידו האחד אינן מפריעות למי שישן בצד השני.

בסיס המיטה 
על פי רוב בסיס המיטה נמכר בנפרד מהמזרן, אך גם בבחירתו אסור להקל ראש. ראשית, יש לוודא שהגובה של בסיס המיטה אכן מתאים לגובה שלכם. קחו בחשבון שלגובה בסיס המיטה יש להוסיף עוד כ- 20 – 30 ס"מ ואף יותר של המזרון. שנית, שקלו האם נחוץ לכם בסיס מיטה שמשמש גם כמקום אחסון. בסיס מיטה שכזה נחוץ בעיקר לחדרי שינה קטנים, שבהם כל מ"ר הוא קריטי. ולבסוף, בחרו את המידות הרצויות והצבעים המועדפים לבסיס המיטה שלכם, בהתאם לגודל המזרון שבחרתם ולעיצוב חדר השינה שלכם. 

אנו במוניטין 122 מעמידים לרשות לקוחותינו למעלה מ- 80 שנות ניסיון בתחום המזרונים והמיטות. נשמח לייעץ ולסייע גם לכם בבחירת המזרונים האופטימליים, שיעניקו לכם שינה ערבה בכל לילה.

 
 
 
מזרנים
 
מזרונים
 
מזרנים נוחים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נחלת בנימין 122, תל אביב 66066 
טל': 6823362 - 03, פקס: 6815392 - 03
דוא"ל: monitin@monitin122.co.il
 
שעות פתיחה  א'-ה': 9:00 - 18:00 רצוף  ו': 9:00 - 14:00
מוניטין 122 בגוגל +               
 
Show Profile